Biliyorum, bir psikolog ile görüşme fikri ilk başlarda zor gelebiliyor. Hayatımızda istemediğimiz bir döngüdeyken, yeni yollar denemek kolay olmayabiliyor. Ancak şunu sana söyleyebilirim ki, yalnız değilsin. Eğer sen istersen, ben burada sana yardımcı olmaya hazır olacağım.

Hakkımda

Uzman Klinik Psikolog/Çift-Aile, Çocuk-Ergen Terapisti Çağrı Çobanoğlu, 2016 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü lisans eğitimini onur derecesiyle bitirmiştir.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek lisans eğitimini onur derecesiyle bitirmiştir. Üniversite eğitimi sürecinde Maltepe Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde zorunlu stajını bitirmiştir. Lisans eğitimi boyunca ‘stres ve stres yönetimi’- ‘Depresyon ile başa çıkma’-‘Ergen psikolojisi’ – ‘Dikkat eksikliği ve hiperaktivite’-‘Madde bağımlılığı ile mücadele’’Çocuk testleri değerlendirici ve uygulayıcısı’-‘MMPİ’-‘WİSC-R’ gibi çeşitli seminer ve eğitimleri almış tamamlamıştır. Milli Eğitim ve Sağlık bakanlığı onaylı Aile ve Çift Terapisti eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim hayatının ardından T.C. Sivas Valiliğinde Avrupa Birliği Projeleri kapsamında ‘İş’de Umut İş’te Güç projesinde psikolog olarak görev almıştır. Aynı zamanda istanbulda çeşitli kliniklerde uzman psikolog olarak terapi hizmeti vermiştir. Sivasın ilk danışmanlık merkezi Pusula Psikoloji Sivas’ı 2018 yılı mart ayında kurmuştur ve uzun zamandır terapist olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda Özel Tomris Anaokulu’nda 2017-2020 yılları arasında Uzman Psikolog olarak görev yapmıştır. 2018 – 2019 yıllarında Haliç Üniversitesinde Eğitmen olarak görev almıştır. Getap (Gelişim ve Takip Programı) nın uygulayıcılığını Sivasta üstlenmiştir ve tek uygulayıcısıdır.

Şu anda Sivas/Merkez ‘de çocuk, ergen, yetişkin, çift ve ailelerle psikoterapi yapmakta olan Uzman Psikolog Çağrı Çobanoğlu, ağırlıklı olarak, ‘Çocuk, Ergen ve Yetişkinlerde Duygu Durum Bozuklukları, Kaygı Bozuklukları, Öfke Kontrol Problemleri, Panik Atak, Depresyon, Anksiyete, Kişilik Bozuklukları, Şizofreni , OKB , İlişki problemleri’; Çocuk İstismar ve İhmali; Çocuk & Ergenlerde Davranış Sorunları; Boşanma/Ebeveyn ölümü sonrası Duygusal Problemler; Dikkat Eksikliği, Öğrenme Güçlüğü, Yetişkinlerde Travmanın Olumsuz Ruhsal Etkileri, Çiftler Arasında Anlaşmazlık ve İletişim Sorunları; Aile içinde Çatışma ve İletişim Sorunları’ gibi sıkıntılarla başvuran danışanlarla çalışmaktadır. ‘Bilişsel-Davranışçı Terapi ışığında psikoterapi yapmaktadır. Kliniğinde 3 yaş’tan itibaren her yaş grubuna ‘Dikkat Eksikliği GETAP (Gelişim ve Takip Programı)  yapmaktadır. Bütüncül Psikoterapi – EMDR – Hipnoterapi eğitimlerine devam etmektedir.

Çalıştığım Konular Özellikle

 • Anksiyete Bozukluğu

 • Panik Atak

 • Depresyon

 • Sosyal Fobi

 • Özgüven Eksikliği

 • Negatif Düşünceler 

 • İletişim problemi

 • Cinsellik

 • Romantik İlişkiler 

 • Hedef / Kariyer Belirleme

 • Yeme Bozuklukları ve Beden Algısı

Not: Bütün görüşmelerde gizlilik esastır. Hiçbir kişisel bilgi paylaşılamaz.

Online terapi, 1 Seans 45 dk